Wiadomości




Nowsze wiadomości...

25.10.2013r. - Posiedzenie Zarządu ZZ Hutnik

25 października obradował Zarząd ZZ Hutnik. Poniżej prezentujemy przebieg obrad.

- Omówienie aktualnej sytuacji społeczno - produkcyjnej w poszczególnych Zakładach i Oddziałach AMP S.A.
- Przedstawienie informacji o sytuacji w ZZ Hutnik i AMP S.A. - (M.Nanuś)
- Kampania sztandarowa
- Organizacja obchodów 20 - lecia Związku
- Ocena przebiegu manifestacji w Warszawie
- Relacja z posiedzenia Sekcji Hutniczej PZZ Kadra
- Regulamin Świadczeń Socjalnych na 2014 rok - (K.Gwóźdź)
- Mikołaj 2013 - paczki dla dzieci

Istotnym punktem obrad było omówienie systemów 4 - brygadowych funkcjonujących w zakładach naszego regionu. Wiele zakładów zdecydowało się na "odwrócenie" kolejności następujących po sobie zmian roboczych w celu większego komfortu i wypoczynku po zmianie nocnej. W kolejnych numerach Informatora i w artykułach na stronie internetowej przedstawimy opracowania medyczne dotyczące pracy 4 BOP.






22.10.2013r. - Porozumienie w sprawie świadczenia z ZFŚS

Główna komisja świadczeń socjalnych ArcelorMittal S.A. podjęła decyzję o uruchomieniu dla pracowników AMP S.A. dodatkowego świadczenia na Święta Bożego Narodzenia 2013r.

Pełna treść Porozumienia - kliknij tutaj
Wniosek - kliknij tutaj


01.10.2013r. - ustalenia w sprawie wypłaty nagrody dla pracowników.

W dniu 1 października 2013 roku Zespół Roboczy zakończył negocjacje w sprawie wypłaty dodatkowej nagrody dla pracowników w związku z ich wkładem pracy w funkcjonowanie AMP S.A. Nagroda zostanie wypłacona w jednakowej wysokości każdemu kto będzie pozostawał w stosunku pracy na dzień jej wypłaty tj. 10 grudnia tego roku.
Porozumienie wejdzie w życie po podpisaniu go przez wszystkie organizacje związkowe.

Pełna treść Porozumienia - kliknij tutaj

Zaproszenie na Zawody Wędkarskie - Sosnowiec - 28 września 2013r.

Serdecznie zapraszamy na zawody wędkarskie w dniu 28.września 2013r,

Zawody będą stanowiły w tym dniu jeden z elementów PIKNIKU RODZINNEGO.
Program imprezy i regulamin zawodów - kliknij tutaj



31-08-2013 - Kolejne Mistrzostwo Polski



Kolejne Mistrzostwo Polski w Wędkarstwie Spławikowym tym razem Metalowców zdobyła drużyna ZZ Hutnik o/Sosnowiec. Drużyna posiadająca w swym dorobku tegoroczny tytuł Mistrzów Polski Hutników rywalizowała 31 sierpnia 2013r w VII Drużynowych Mistrzostwach Polski Metalowców w Pile na zbiorniku Koszyce II.
Z łącznym wynikiem 8 pkt. sektorowych drużyna w składzie Marcin GUBAS, Tomasz WĄCHAŁA, Józef BOGDAŁ wśród 14-stu startujących drużyn okazała się bezapelacyjnie najlepsza, pozostawiając za sobą drużynę organizatorów Philips Piła II, oraz Naszych przyjaciół z Zawiercia pod wodzą J. Buzonia.
Wielkie słowa uznania składamy trenerowi drużyny Kol. Łukaszowi DŁUGAJ za profesjonalne przygotowanie do zawodów, oraz kierownikowi i opiekunowi drużyny Kol. Jackowi SZPICKIEMU szefowi sosnowieckiej części Hutnika za całokształt organizacyjny - również finansowy.
Oficjalne wyniki indywidualnie:
Marcin Gubas z wagą ryb -2825 kg. uplasował się na miejscu piątym w sektorze
Tomasz Wachała - 3695 pierwsze miejsce sektorowe
Józef Bogdał - 3995 drugie miejsce sektorowe


Oficjalne wyniki druzunowe
Mistrz Polski - I miejsce ZZ HUTNIK Sosnowiec,
I-szy Wicemistrz Polski - II miejsce PHILIPS Piła II,
II-gi Wicemistrz Polski - III miejsce Odlewnia Żeliwa Zawiercie



13,14-09-2013r. - ZZ HUTNIK na Manifestacjach w Warszawie




W dniach 13 i 14 września przedstawiciele ZZ Hutnik uczestniczyli w Manifestacjach w Warszawie. Gorące podziękowania dla kolegów Marka Wróbla (Dąbrowa Górnicza) i Jacka Szpickiego (Sosnowiec) za profesjonalną i bezpieczną organizację wyjazdów na Dni Protestu w swoich oddziałach. Galeria KLIKNIJ TUTAJ


27-08-2013r. - Podpisanie Regulaminu ZFŚS na 2014r.




27 sierpnia podpisano Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych dla ArcelorMittal Poland S.A. na 2014rok.
Najistotniejsze zmiany w Regulaminie - kliknij tutaj

Pełna treść Regulaminu - kliknij tutaj


Protest w Warszawie 11-14 Wrzesień 2013r.






Hutnik na krańcach świata, czyli kolejna rowerowa wyprawa Waldka Maliny

Kolejny raz mamy przyjemność zamieścić dziennik podróży i fotografie z wyprawy rowerowej naszego związkowego kolegi z AMP/Sosnowiec.

Tym razem Waldek Malina obrał za cel podróży Gruzję. Gratulujemy wytrwałości i odwagi.
Dziennik podróży - kliknij tutaj.



Wakacyjna oferta - Miasteczko Twinpigs


Zapraszamy chętnych członków ZZ HUTNIK do sekretariatu ZZ HUTNIK po bilety do miasteczka TWINPIGS -Westernowego Parku Rozrywki w Żorach.

Dla członków ZZ HUTNIK promocyjna cena karnetu - 29 zł. - więcej szczegółów - kliknij tutaj oraz tutaj



30.07.2013r. - Porozumienie w sprawie "Postojowego"

W załączniku publikujemy treść Porozumienia parafowanego w dniu 30 lipca 2013 roku w sprawie działań w okresie zmiennej sytuacji produkcyjnej w ArcelorMittal Poland S.A. w roku 2013. Treść Porozumienia - kliknij tutaj Jednocześnie strony Porozumienia ustaliły, że jego zapisami zostaną objęci również Ci Pracownicy którzy w okresie 1 maja 2013 roku do 31 lipca 2013 roku przebywali na urlopach postojowych.

08.07.2013r. - Stefan Dzienniak prezesem Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

21.06.2013r. - Stefan Dzienniak został nowym prezesem Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej w Katowicach (HIPH) - organizacji samorządu gospodarczego zrzeszającego przedsiębiorstwa hutnicze, przemysłów kooperujących i instytucje związane z hutnictwem. Stefan Dzienniak zastąpił na stanowisku Romualda Talarka, który przechodzi na emeryturę po 12 latach sprawowania funkcji prezesa. Nowego prezesa wybrano podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków HIPH w Katowicach. Poza prezesem, uczestnicy zgromadzenia wybrali też dziewięcioosobową radę Izby. Nowe władze statutowe będą pełniły swoje funkcje przez trzyletnią kadencję.

29.06.2013r. - COS-y na poligonie

29 czerwca w sobotę członkowie ZZ HUTNIK z Maszyn COS (Stalownia-Dąbrowa Górnicza) uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym na paintballowym poligonie w Mikołowie.
Profesjonalną obsługę imprezy (szkolenie, broń, kombinezony i scenariusz rozgrywek) oraz adrenalinę w kolorowych kulkach zapewniła firma R.W.N. - Poligon Paintballowy.
Po zakończonych działaniach wojennych (bez strat w ludziach i sprzęcie), weterani zasiedli w lesie do wspólnego posiłku.
Chociaż u wielu z uczestników "strzelaniny" ślady i siniaki po kulach utrzymywały się przez kilka dni, to jednak większość deklaruje udział w kolejnych poligonach.
Galeria zdjęć - kliknij tutaj

29.06.2013r. - Festyn dla przedszkolaków

29 czerwca na terenie Niepublicznego Przedszkola ArcelorMittal Poland "Równe Przedszkolaki" w Dąbrowie Górniczej , odbył się festyn p.t. "Muzyczna Przedszkolandia".
Fundatorem imprezy była firma REMPOL Sp. z o.o. natomiast patronatem zabawę dzieciaków objął Związek Zawodowy HUTNIK.
Ciekawe atrakcje, gry i zabawy sprawnościowe prowadzone były przez profesjonalnych animatorów.
Warto również wspomnieć, że w czasie imprezy nie zabrakło smakowitego i zdrowego poczęstunku, a także słodkich łakoci dla dzieci i rodziców.
Na pamiątkę wspólnej zabawy, firma Rempol podarowała kolorowe worki na obuwie zmienne, które zostaną przekazane dzieciom z początkiem nowego roku przedszkolnego.

28.06.2013r. - Posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK

28 czerwca odbyło się ostatnie przed przerwą wakacyjną posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK, głównymi tematami zebrania były:

- bieżąca sytuacja społeczna i produkcyjna w AMP
- płace, zatrudnienie i wynagrodzenia w 2013r. w AMP i Spółkach
- zmiany w Regulaminie Pracy oraz tzw postojowe
- posiedzenie Komisji Trójstronnej oraz proponowane zmiany w Kodeksie Pracy
- bieżące informacje socjalne i BHP

26.06.2013r. - Obrady Komisji Trójstronnej

Przedstawiciele Związków Zawodowych (OPZZ, NSZZ Solidarność i Forum Związków Zawodowych) wyszli z posiedzenia Komisji Trójstronnej i zawiesili swój udział w jej pracach.
Równocześnie Strona Związkowa domaga się odwołania Przewodniczącego Komisji i zarazem ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Oświadczenie strony związkowej - kliknij tutaj

19.06.2013r. - Nagroda za wkład pracy

W dniu 13 czerwca bieżącego roku Zespół Roboczy parafował porozumienie w sprawie wypłaty Pracownikom Spółki nagrody rocznej za wkład pracy w funkcjonowaniu Spółki w 2012 roku. Strony Porozumienia mając na względzie brak zmian płacowych w stałych elementach wynagrodzenia w roku w 2013 uznały, że nagroda zostanie wypłacona w jednakowej wysokości 700 złotych każdemu Pracownikowi. Uprawnionymi do nagrody są Pracownicy Spółki objęci ZUZP którzy przepracowali cały rok 2012 i będą w zatrudnieniu w dniu jej wypłaty tj. 10 lipca 2013 roku. Strony porozumienia uzgodniły, że w miesiącu wrześniu tego roku będą kontynuowane rozmowy w celu uzgodnienia kwoty dodatkowej nagrody dla pracowników w związku ich wkładem pracy w funkcjonowanie Spółki.

17.06.2013r. - Aneks nr 3 do Regulaminu Pracy

Należy się spodziewać, że początkiem wakacji wejdzie w życie Aneks nr 3 do Regulaminu Pracy ArcelorMittal Poland S.A. Zmiany w zapisach mają na celu dodanie i doprecyzowanie niektórych pojęć (np. punkt kontrolny), a w jeszcze w innych przypadkach zapisy Regulaminu z 2008 roku nie nadążyły za zmieniającą się techniką (kontrola wydychanego powietrza na zawartość alkoholu).
Czytaj dalej...

08.06.2013r. - Zawody wędkarskie

W dniu 8 czerwca 2013r na stawie "Dębowa Góra", pozostającym pod opieką Koła Wędkarskiego AMP Sosnowiec odbyły się zawody wędkarskie rozgrywane równocześnie o Puchary Związków / ZZ PRC Sosnowiec i ZZ HUTNIK/ . Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zdrowej rywalizacji na świeżym powietrzu.
Relacja z zawodów - kliknij tutaj

06.06.2013r - Z prac Zespołu Roboczego

Informujemy, że dnia 6 czerwca 2013 roku zostało parafowane porozumienie w sprawie zmiany systemu pracy dla pracowników ArcelorMittal Poland S.A. Należy się spodziewać, że w ciągu paru lub parunastu dni zostanie podpisane przez Pracodawcę i Zakładowe Organizacje Związkowe działające w spółce. Treść Porozumienia opublikujemy po jego podpisaniu.

Zwracamy się do Członków ZZ HUTNIK by w przypadku przedstawienia im przez Pracodawcę oferty Porozumienia Zmieniającego "mocno" szanowali swój podpis i nie wykazywali się zbytnim pośpiechem (ponoć pośpiech wskazany jest tylko przy łapaniu pcheł !). Zalecamy najpierw wizytę w Biurze Związku ZZ HUTNIK, by "przegadać" złożoną ofertę. Na Twój podpis Pracodawca jeden lub dwa dni może poczekać - nie naruszysz takim roztropnym postępowaniem przepisów obowiązujących w ArcelorMittal Poland S.A. Koniecznie zabierz ze sobą kserokopię proponowanego Ci Porozumienia Zmieniającego.

06.06.2013r. - Stanowisko w sprawie głęboko zakorzenionych w tradycji ArcelorMittal Poland S.A. okolicznościowych spotkań Władz Spółki z Jubilatami

W związku z planowanymi na jesień tego roku spotkaniami Jubilatów z Władzami Spółki, podczas których to wręczane są okolicznościowe upominki, Strona Związkowa Zespołu Roboczego stoi na stanowisku, że upominki jak i oprawa uroczystości winna być utrzymana na poziomie z lat ubiegłych.
Oczekujemy by upominki (w tym przypadku zegarki), miały markę i wartość z lat ubiegłych, a oprawa była jak zawsze uroczysta. Nie dopuszczamy sytuacji by w ramach prowadzonych masowych oszczędności (cięcia kosztów) marka i wartość zegarków była zbliżona do tych jakie można zakupić okazjonalnie podczas "parafialnych odpustów".
Tym samym mamy nadzieję, że podczas tych spotkań Jubilaci jak zwykle będą zadowoleni z upominków, a osoby reprezentujące Spółkę będą je wręczały z satysfakcją a nie ze wstydem.

30.05.2013r - 02.06.2013r - 51 Centralny Rajd Hutników - Rycerka Dolna

W 51 Centralnym Rajdzie Hutników - Rycerka Dolna 2013r w dniach 30.05 - 02.06. brała udział drużyna ZZ HUTNIK , zgłoszona przez jej oddziałową organizację z Sosnowca. Bardzo aktywną grupę rajdową stanowiły koleżanki i koledzy z Dąbrowy Górniczej pod wodzą Kol. Marka Wróbla, oraz Sosnowca pod przewodnictwem Krzysia Kopały. Turystycznymi opiekunami grup rajdowych byli: Waldemar Ćwikliński i Waldemar Malina. Całokształtu organizacyjnego udziału Naszej grupy w imprezie podjął się Jacek Szpicki .W czterodniowych pieszych wędrówkach przemierzyliśmy kilka tras. czytaj dalej...

27.05.2013r - Posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK

27 maja Zarząd ZZ HUTNIK spotkał się na wyjazdowym posiedzeniu w Świętochłowickim Oddziale AMP. Gospodarzem spotkania był Paweł Mazurek (przew. ZZ HUTNIK o/Świętochłowice). Obrady otworzył Przewodniczący ZZ HUTNIK Marek Nanuś omawiając aktualną sytuację produkcyjną w AMP, następnie przedstawiciele Oddziałów i Zakładów przedstawili problemy i nastroje w swoich organizacjach. Członkowie Zespołu Roboczego d/s płac i spraw pracowniczych przekazali informacje dotyczace postępu prac zespołu. Kolejnym punktem obrad była informacja w sprawie przystąpienia do Forum Związków Zawodowych i wybór delegatów na Zjazd FZZ. Ciekawym punktem posiedzenia Zarządu ZZ HUTNIK była wizyta na halach produkcyjnych Świętochłowickiego Oddziału AMP. Podczas zwiedzania ciągu produkcyjnego członkom Zarządu towarzyszył Szef produkcji Oddziału Jarosław Ulfig, opowiadając o historii i bieżącej pracy Zakładu. Uczestnicy wizyty byli pod wrażeniem wyglądu hal produkcyjnych oraz zaangażowaniem we wdrażaniu WCM w AMP o/Świętochłowice.

18.05.2013r. - Mistrzostwa wędkarskie

18 maja na zalewie w Dzibicach k/Zawiercia, rozegrano XXX-ste Drużynowe Mistrzostwa Polski Hutników w Wędkarstwie Spławikowym. Organizatorem zawodów były Związki Zawodowe Odlewni Żeliwa oraz miejscowe Koło Wędkarskie "Karaś". O zwycięstwo rywalizowało 8 hutniczych drużyn z całej Polski. Z radością informujemy, że I miejsce zdobyła drużyna ZZ HUTNIK z AMP o/Sosnowiec z łączną wagą ryb 8,87 kg.
Skład zwycięskiego teamu:
Tomasz Wąchała - indywidualny zwycięzca zawodów z łączną wagą ryb - 3,54 kg
Marcin Gubas
Józef Bogdał
M. Małecki - kapitan drużyny
Jacek Szpicki - opiekun drużyny
Kolejne miejsca zajęły drużyny:
II miejsce - AMP o/Dąbrowa Górnicza
III miejsce - AMPo/Kraków

08.06.2013r. - Sosnowiec - zaproszenie na zawody wędkarskie

ZZ HUTNIK o/Sosnowiec zaprasza 08.06.2013r. na Zawody w wędkarstwie spławikowym, które odbędą się na akwenie wodnym AMP Sosnowiec - Dębowa Góra. Szczegółowe informacje i regulamin zawodów - kliknij tutaj






15.05.2013r. - Redukcja zatrudnienia w Hucie Częstochowa

ISD Huta Częstochowa, w której planuje się docelowo zredukować zatrudnienie o ok. 1,5 tys. pracowników, będzie im proponować wzięcie odpraw i dobrowolne odejście z zakładu (16 pensji plus 3-miesięczne wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy).
Rozmowy z pracownikami rozpoczną się w czwartek. Huta upadnie jeśli nie zwolni ludzi. czytaj dalej...

Fot. MAREK BARCZYŃSKI

07.05.2013r. - Wynagrodzenie za pracę w 4BOP

W związku z artykułem który został zamieszczony na stronie 10 w kwietniowym wydaniu "JEDYNKI" informujemy zainteresowanych Pracowników, że w jego treści zawarte są poważne błędy merytoryczne.
Artykuł z Jedynki - kliknij tutaj
Szczerze odradzamy "wgryzanie" się w zasady naliczania wynagrodzeń dla Pracowników 4BOP na podstawie przedstawionej w nim metodologii. Poniżej wskazujemy tylko niektóre z "odstępstw" od źródeł przepisów powszechnie obowiązujących
czytaj dalej...

24.04.2013r. - II Walne Sprawozdawcze Zebranie Delegatów ZZ HUTNIK

24.04.2013r. w sali konferencyjnej Sosnowieckiego Oddziału AMP odbyło się II Walne Sprawozdawcze Zebranie Delegatów ZZ HUTNIK. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele HR - Dyr. Monika Roznerska i Główny specjalista Cezary Koziński, pion produkcyjny reprezentował dyrektor Sosnowieckiego oddziału AMP - Janusz Kantor.

Najwięcej pytań delegatów do dyr. HR dotyczyło sposobu naliczania wynagrodzeń i tytułów płacowych związanych z świadczeniami socjalnymi, Dyrektor HR Monika Roznerska zapewniła o dołożeniu wszelkich starań w kwestii prawidłowości naliczania wynagrodzeń oraz bazy do wyliczenia świadczeń socjalnych. Na pytanie delegata Dąbrowskiej Stalowni dotyczące wzrostu wynagrodzeń, przedstawiciele HR wyjaśnili brak wzrostu wynagrodzeń "światowym kryzysem".

ZAŁĄCZNIK - PREZENTACJA WZD
GALERIA - KILIKNIJ TU

Zaproszenie na Mszę Świętą z okazji Dnia HUTNIKA

4 Maja o godz. 18.00 w parafii św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu, odbędzie się tradycyjna msza święta w intencji hutników i ich rodzin. ZZ HUTNIK będzie reprezentowany przez poczet sztandarowy oraz członków i sympatyków związku.




20.04.2013r. - Turniej Hutników w piłce nożnej

20 kwietnia w Zespole Szkół nr 4 im. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej - Łęknicach odbył się VIII Halowy Turniej Hutników w piłce nożnej im. Wł. Molęckiego i J. Zwolińskiego. Organizatorami Turnieju były Związki Zawodowe funkcjonujące w Dąbrowskim oddziale AMP:
- NSZZ Solidarność
- MZZ Pracowników AMP
- Związek Zawodowy HUTNIK

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - Tokarnia Walców
2 miejsce - MARITEX 2
3 miejsce - ZZ HUTNIK
Piłkarze ZZ HUTNIK wywalczone 3 miejsce dedykowali tragicznie zmarłemu Piotrkowi Gumulskiemu - dawniej filarowi Naszej Drużyny.
GALERIA - KILIKNIJ TU

04.04.2013r. - Pikieta organizacji związkowych w zakładach ArcelorMittal

W załącznikach
- ulotka wydana na okoliczność pikiety - KLIKNIJ TU
- petycja przedstawiona L.N. Mittalowi - KILIKNIJ TU
- zdjęcia z pikiety - KILIKNIJ TU


26.03.2013r. - Solidarnościowy strajk generalny


W dn. 26.03.2013r. podczas Solidarnościowego strajku generalnego, nasi członkowie uczestniczyli w protestach i masówkach na terenie AMP. Na zdjęciu grupa członków ZZ HUTNIK Świętochłowickiego oddziału AMP z przewodniczącym Pawłem Mazurkiem.

26.03.2013r. - Odpowiedź Państwowej Inspekcji Pracy.


W wyniku powiadomienia przez ZZ HUTNIK Państwowej Inspekcji Pracy o podejrzeniach nieprzestrzegania przez pracodawcę (ArcelorMittal Poland S.A.) przepisów prawa pracy, Okregowy Inspektorat Pracy w Katowicach przeprowadził kontrolę w AMP S.A. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo od Inspektoratu Pracy w Katowicach o przedłużeniu kontroli do 21.04.2013r. Treść pisma - kliknij tutaj

02.04.2013r. - zmiana rozkładu jazdy autobusów AMP/Dąbrowa Górnicza


W załączniku zamieszczamy jeszcze "ciepły", nowy rozkład jazdy autobusów wewnętrznych kursujących na terenie AMP o/ Dąbrowa Górnicza. Wprowadzono kilka zmian, więc warto się z nimi zapoznać. Rozkład ma obowiązywać od 02.04.2013r. rozkład - kliknij tutaj



25.03.2013r. - posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK


25.03.2013r. odbyło się posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK. Tradycyjnie na początku spotkania przewodniczący wydziałowi przedstawili sytuację społeczną i produkcyjną na swoich odcinkach. Gościem zebrania była Dyrektor Regionalna firmy CDO 24 p. Katarzyna Bernadziak, która przedstawiła propozycję współpracy i objęcia ochroną prawną członków naszego związku. Kolejnym tematem było omówienie działań związanych z Solidarnościowym strajkiem generalnym w dn. 26.03.2013r. oraz z akcją protestacyjną w zakładach grupy ArcelorMittal zlokalizowanych w Europie planowaną na dzień 4 kwietnia 2013r. Zwyczajowo tematy związane z naliczaniem wynagrodzeń, obsługą kadrową i oczekiwanym wzrostem wynagrodzeń były najgorętszym tematem. Na zakończenie posiedzenia Zarządu omówiono sprawy BHP i bieżące informacje socjalne, w załączniku zamieszczamy komunikat GKŚS dotyczący dokumentowania dochodów na potrzeby ZFŚS. załącznik - kliknij tutaj



19.03.2013r. - Posiedzenie Zespołu Roboczego


- Regulamin pracy, alkomaty i testery stanu trzeźwości
Strona Pracodawcy poinformowała, że podjęła działania w celu zmiany niektórych zapisów w Regulaminie pracy AMP S.A. Zmiany mają dotyczyć §10 tj. "przestrzeganie obowiązku trzeźwości". Oświadczyła również, że zmiany zostaną skonsultowane ze strona społeczną. Następnie Strona Pracodawcy poinformowała zebranych... CZYTAJ DALEJ...



27.02.2013 - VAT w przemyśle hutniczym - Konferencja w Warszawie



W dniu 27 lutego 2013r. nasz przedstawiciel Jacek Szpicki /przewodniczący ZZ HUTNIK o/Sosnowiec/ uczestniczył w konferencji p.t. Przestępczość gospodarcza w sektorze budownictwa w Polsce, na przykładzie procederu wyłudzeń VAT przy obrocie prętami zbrojeniowymi. CZYTAJ DALEJ...


25.02.2013r. - Posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK

25.02.2013r. odbyło się cykliczne posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK. Na początku zebrania członkowie Zarządu omówili bieżącą sytuację społeczno - produkcyjną w poszczególnych Zakładach i Wydziałach AMP. Kolejnym tematem były sprawy socjalne, omówiono je na podstawie ostatnich ustaleń Głównej Komisji Świadczeń Socjalnych. Przedstawiono informację o uruchomieniu "nagrody" świątecznej i kryteriach w/g których to świadczenie będzie wypłacane.
Załączniki: Tabela -KLIKNIJ TU. Wniosek -KLIKNIJ TU.Tematy płacowe tradycyjnie wzbudziły największe emocje, dominowały dwa tematy: naliczanie i wypłacanie wynagrodzeń za ostatnie 2 miesiące oraz perspektywy ich wzrostu w najbliższym czasie.
Na zakończenie spotkania Zarząd ZZ HUTNIK podjął uchwałę w sprawie ustalenia terminu II Spawozdawczego, Walnego Zebrania Delegatów ZZ HUTNIK, termin wyznaczono na 24.04.2013r.

APEL O POMOC

Początek Roku to czas postanowień, nowych wyzwań ale też czas... rozliczeń podatkowych. Dla wielu te ostatnie są koszmarem, dla innych czasem oczekiwania, nadziei i radości.
Poprzez stronę internetową naszego związku "HUTNIK", prosimy naszych członków, sympatyków i czytelników o przekazanie 1% podatku na rzecz 11-letniego Sebastiana Malinowskiego - syna Naszego kolegi Krzysztofa - pracującego w Utrzymaniu Ruchu Zakładu Stalownia (Maszyny COS). Każda, nawet najdrobniejsza pomoc pozwoli na postęp w leczeniu i rehabilitacji Sebastiana. APEL RODZICÓW SEBASTIANA-KLIKNIJ TU.

21.02.2013r. - Pismo do Prezesa

W związku z ciągłym chaosem w sprawie naliczania i wypłacania wynagrodzeń za ostatnie miesiące, a także fatalną obsługę kadrowo-płacową, ZZ HUTNIK wystosował pismo do prezesa Manfreda Van Vlierberghe.
Treść pisma KLIKNIJ TU.

20.02.2013r. - Poinformowaliśmy Państwową Inspekcję Pracy

"HUTNIK Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników ArcelorMittal Poland S.A. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, kierując się ustawowymi uprawnieniami kontroli przestrzegania prawa pracy, zwrócił się z prośbą o przeprowadzenie kontroli przez Okręgowy Inspektorat Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach w związku z naszymi uzasadnionymi podejrzeniami nieprzestrzegania przez Pracodawcę ArcelorMittal Poland S.A. przepisów prawa w następującym zakresie:
1. Prawidłowego naliczenia wynagrodzeń pracowniczych za miesiąc grudzień 2012 roku i styczeń 2013 roku ... . (...)
2. Zgodnego z przepisami prawa zatrudniania pracowników w godzinach nadliczbowych ... . (...)
3. Wątpliwości budzi również sposób wyliczania stawki godzinowej, dla każdego miesiąca danego roku, (...) w latach 2010, 2011 ...".

19.02.2013r. - Z prac Zespołu Roboczego ArcelorMittal Poland S.A.

W tekście poniżej zamieszczamy streszczenia z ostatnio odbytych spotkań Zespołu Roboczego z pracodawcą. Spotkania te były zdominowane przez tematy naliczania i wypłacania wynagrodzeń za grudzień 2012 i styczeń 2013 oraz obsługę kadrowo - płacową naszych pracowników.
Czytaj więcej...

15.02.2013r. - z prac Komisji d/s przydziału mieszkań

W załącznikach zamieszczamy Komunikat Komisji d/s przydziału mieszkań i wniosek o przydział mieszkania. Jednocześnie informujemy że, ostateczne informacje i ustalenia z prac w/w Komisji będą się ukazywać w oficjalnych biuletynach i wydawnictwach pracodawcy. Kontakt z przedst. komisji - Budynek Dyrekcyjny
II piętro p. 201 w terminach i godzinach zamieszczonych w komunikacie. Biuro i redakcja ZZ Hutnik służy jedynie ogólnymi informacjami i pomocą w uzyskaniu wniosków.
WNIOSEK-KLIKNIJ TU.
OGŁOSZENIE-KLIKNIJ TU.

15.02.2013r. - wypłata wynagrodzeń za styczeń 2013r - czyli wróżenia ciąg dalszy...

Upłynął równy miesiąc od ostatniego artykułu dotyczącego naliczenia i wypłacenia wynagrodzenia za m-c grudzień 2012r. I znów jak bumerang temat powrócił... dziesiątki członków i sympatyków ZZ Hutnik osobiście lub telefonicznie zgłasza różnice pomiędzy "starym" i "nowym" systemem (sposobem ) naliczania wynagrodzeń za miesiąc styczeń 2013. Zatem po raz kolejny zamieszczamy wnioski o ponowne przeliczenie wynagrodzenia. Przypominamy, że zgodnie z Kodeksem Pracy "Roszczenie o niewypłacony składnik wynagrodzenia przedawnia się z upływem 3 lat od dnia, kiedy stał się wymagalny, czyli po upływie terminu płatności." Mamy tylko nadzieję, że tramwajowa opinia, iż w "Mittalu" dyrekcja lepiej liczy promile niż złotówki - jest troszkę przesadzona :)
WNIOSEK GRUDZIEŃ-KLIKNIJ TU.
WNIOSEK STYCZEŃ-KLIKNIJ TU.

24.01.2013 - chaos w kontaktach ze służbami pracowniczymi

Jak informują nas pracownicy, wydłuzył się czas oczekiwania na zaświadczenia wydawane na wniosek pracownika. W ubiegłym roku złożenie wniosku o stosowne zaświadczenie do godz. 13.00 każdego dnia roboczego skutkowało jego otrzymaniem już następnego dnia roboczego po godz. 13.00. I jak się to ma do zapewnień pracodawcy, że po reorganizacji służb kadrowo-płacowych będzie lepiej, wygodniej, szybciej i sprawniej dla Pracownika. I tak krążą nasze koleżanki i koledzy pomiędzy budynkami "DENWER" - SSC - WIPRO, z małym tylko szczegółem - do DENWER i SSC można wejść i porozmawiać z pracownikami obsługi płacowo - kadrowej, natomiast w WIPRO ich kontakt kończy się w recepcji budynku na stanowczym jegomościu w mundurze.

23.01.2013 - Bieżące informacje płacowe

- W dn. 23.01.2013r. Zarząd ZZ Hutnik przesłał pismo do Dyrektora Generalnego AMP S.A. Manfreda Van Vlierberghe w sprawie wyjaśnienia naliczania i wypłacania wynagrodzenia za miesiąc grudzień. Tekst pisma -kliknij tu.
- Zarząd AMP S.A. poinformował organizacje związkowe o wysokości funduszu premiowego za styczeń 2013r.
Fundusz premiowy, zgodnie z "Zasadami uruchamiania i przyznawania Funduszu Premiowego dla pracowników AMP S.A." za m-c styczeń 2013r. wynosi 8,40% od płac zasadniczych pracowników spółki.

22.01.2013 - Wzrost dodatków zmianowych

Z początkiem Nowego Roku powód do zadowolenia mają pracownicy systemu 4BOP i systemów 3 zmianowych, zwaloryzowany zostaje dodatek zmianowy oraz dodatek za pracę w porze nocnej. Aktualna wysokość zmianowego dodatku kwotowego w czterobrygadowej organizacji czasu pracy wynosi 4,73 zł za każdą godzinę pracy (w ubiegłym roku dodatek wynosił 4,47zł). Pełny tekst zarządzenia - kliknij tu.

21.01.2013 - Posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK

Odbyło się posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK. Najistotniejszym punktem obrad było podjęcie Uchwały w sprawie wyrażenia przez Zarząd Związku zgody na połączenie ZZ HUTNIK ze Związkiem Zawodowym KADRA PHS S.A. (Uchwała nr 1/2013, podstawa prawna Statut Związku § 46). Kolejne punkty spotkania:
- omówienie obecnej sytuacji społeczno - produkcyjnej w AMP i podmiotach wydzielonych
- ZFŚS bieżące informacje
- dyskusja na tematy związane z BHP w AMP
Najgorętszym tematem w obradach Zarządu była wypłata wynagrodzeń za miesiąc grudzień, poniżej zamieszczamy felieton - PILNUJ SWOJEJ KASY, czyli jak z fusów wynagrodzenie wróżono...i tak go zapłacono.

16.01.2013 - Posiedzenie Zarządu ZZ Hutnik o/Sosnowiec

W dniu 16 stycznia 2013 roku odbyło się w Sosnowcu posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK o/Sosnowiec. W spotkaniu uczestniczył zaproszony Dyrektor AMP Sosnowiec Pan Janusz Kantor, który odpowiadał na szereg pytań. Szczegóły oraz komunikaty dla pracowników AMP o/Sosnowiec w pliku: kliknij tu.

15.01.2013 - Humor

Ciekawą ilustrację zmian i modernizacji (podobno kulturowych) zachodzących nie tylko w korporacji, ale też w kraju przesłał nam gość naszej strony - w myśl powiedzenia Woltera - "lepsze jest wrogiem dobrego".
Aby powiększyć obrazek, należy na niego kliknąć.

15.01.2013 - Wynagrodzenia za grudzień 2012

W ciągu ostatnich dni otrzymaliśmy wiele osobistych i telefonicznych zgłoszeń na temat różnych kwot do wypłaty na paskach systemu BAAN i SAP. Podany przez pracodawcę numer infolini wymaga długiego oczekiwania lub blokuje się. W ramach wsparcia naszych członków i sympatyków zamieszczamy w załączniku wzór pisma dotyczącego naliczania wynagrodzenia za grudzień 2012. Wypełnione pismo możemy przekazać do przedstawiciela Działu Kadr i Płac poprzez wydziałowe sekretariaty - w których to przemiłe panie sekretarki - zarejestrują nam pismo i pocztą wewnętrzną prześlą do odpowiednich służb. A swoją drogą z tęsknotą wspominamy te czasy, kiedy sprawy płacowe, socjalne i kadrowe "ogarniały" sympatyczne panie na wydziałach, ale cóż idzie nowe. WNIOSEK - KLIKNIJ TU

11.01.2013 - Doktorat honoris causa AGH dla L.Mittala

W miniony piątek, właściciel koncernu ArcelorMittal - odebrał doktorat honoris causa Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. W czasie swojego przemówienia przedstawił sytuację w gospodarce światowej w odniesieniu do branży hutniczej. Na pytanie dziennikarzy dotyczące kondycji polskich hut należących do koncernu, L.Mittal wyraził opinię, że podjęte działania modernizacyjne uczyniły nasze zakłady jednymi z nowocześniejszych w branży. Obawy L.Mittala budzi niska konkurencyjność spowodowana wysokimi kosztami, w tym bardzo wysokie ceny energii.

Zdjęcie: PAP

03.01.2013 - powołanie Komisji Mieszkaniowej

Decyzją Dyrektor Personalnej ArcelorMittal Poland S.A. została powołana na rok 2013 Komisja d/s przydziału mieszkań. W skład komisji wchodzą:

- Jadwiga Radowiecka - przedstawiciel pionu dyr. personalnego
- Iwona Baranowska - przedstawiciel obszaru finansowego
- Marek Wróbel - wskazany przez reprezentatywne związki zawodowe

Komisja Mieszkaniowa ma na celu przydział wolnych mieszkań zakładowych uprawnionym pracownikom. Zasady przydziału mieszkań są określone w Zarządzeniu nr 8/2006 D.G. z dn. 05.12.2006r.

03.01.2013 - powołanie Komisji Świadczeń Socjalnych

Zgodnie z Poleceniem Służbowym nr 1/2013 z dn. 03.01.2013r. pracodawca powołał Główną Komisję Świadczeń Socjalnych, oraz trzy Komisje Terenowe - odpowiednio dla lokalizacji naszych zakładów - ( Zagłębie, Śląsk, Kraków). .

23.12.2012

Ciekawą incjatywą podczas przygotowania branżowego kalendarza na 2013r. wykazali się hutnicy z Białoruskiego Koncernu Metalurgicznego. Poprzez casting wybrano 12 pracownic Kombinatu, które pozują do zdjęć na tle wybranych odcinków produkcyjnych huty.
Może tak ciekawą formę promocji produkcji przeniesiemy na nasz grunt?

Po kliknięciu na obrazek obok otworzy się galeria z kalendarzem wyszperanym w zasobach białoruskiego internetu.

21.12.2012

Odbyło się posiedzenie Zarządu ZZ HUTNIK. Podczas obrad podjęto Uchwałę dotyczącą opinii Delegatek/Delegatów naszego związku w sprawie wyrażenia przez nich zgody na połączenie ZZ HUTNIK z Związkiem Zawodowym "KADRA" PHS S.A.

Po zakończeniu obrad członkowie Zarządu wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w spotkaniu wigilijnym. Przewodniczący ZZ HUTNIK Marek Nanuś podczas powitania gości podkreślił wyjątkowość tego spotkania. Na Szczególny charakter tegorocznej wigilii złożyło się symboliczne pożegnanie i podziękowanie za współpracę z kończącymi karierę zawodową w AMP: członkiem Zarządu dyrektorem Stefanem Dzienniakiem i Januszem Jonkiszem Głównym specjalistą d/s socjalnych.

12.12.2012

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Związku Zawodowego "KADRA" PHS S.A. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, podjęto decyzję o połączeniu z "HUTNIK" - Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników ArcelorMittal Poland S.A.



20.11.2012

Komisja Socjalna parafowała Regulamin Świadczeń Socjalnych. W nowym dokumencie obowiązującym w 2013 r. zmieniono m.in : progi dochodowe oraz kwoty wypłat w tabeli 'wczasów pod gruszą', dofinansowanie do profilaktyki zdrowotnej dla pracowników 50+. Pełny tekst Regulaminu zamieszczamy w załączniku.

REGULAMIN - KLIKNIJ TU

2012-11-30

W załącznikach zamieszczamy harmonogramy dla poszczególnych systemów pracy obowiązujących na terenie ArcelorMittal Poland.

-System 4BOP dla TAURON CIEPŁO S.A.
-System 4BOP dla AMP
-System 12godz. (równoważny)



2012-10-22

22 października zgodnie z terminarzem spotkań, odbyło się posiedzenie Zarządu ZZHutnik.

Porządek obrad:

- Informacja Przewodniczącego Związku Marka Nanusia dotycząca bieżącej sytuacji w AMP.
- Informacje Przewodniczących Oddziałów (Zakładów) o bieżących problemach.
- Wystąpienie zaproszonych gości - Dyr. personalna Monika Roznerska oraz przedstawiciele pionu HR - Andrzej Węglarz i Cezary Koziński.
- Bieżące informacje, ustalenia TOP 5 w kwestiach BHP.
- Sprawy płacowe.
- Omówienie projektu Regulaminu Świadczeń Socjalnych na 2013 rok.

2012-09-29

Podczas festynu rodzinnego firmy REMPOL, na obiektach sportowych Tęczy Błędów został rozegrany turniej piłkarski z udziałem drużyn naszego związku. Zwycięskie drużyny i uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary i upominki ufundowane przez ZZ HUTNIK i REMPOL.
1 miejsce - ZZ Hutnik - Dąbrowa Górnicza
2 miejsce - Rempol
3 miejsce - ZZ Hutnik - Sosnowiec
4 miejsce - ZZ Hutnik - Świętochłowice
Po zakończeniu zawodów - sportowcy i pracownicy uczestniczyli w pikniku rodzinnym ze smacznymi przekąskami i przednimi trunkami.

2012-09-05

Związki Zawodowe ArcelorMittal Poland (TOP-5) - wystosowały do Dyrektora Generalnego AMP S.A Manfreda Van Vlierberghe pismo dotyczace poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w ArcelorMittal Poland S.A.

Treść pisma w załącznikach:
Załącznik 1
Załącznik 2
Załącznik 3

2012-07-23

W dn. 23 lipca 2012 roku Sąd Katowice - Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego na wniosek Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego ArcelorMittal Poland S.A. postanowił zarejestrować połączenie:

- Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego ArcelorMittal Poland S.A. (Dąbrowa Górnicza)
- Niezależnego Międzyzakładowego Związku Zawodowego "Młodzież 90" ArcelorMittal S.A. ( Świętochłowice)
- Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Systemu Wielozmianowego i Ruchu Ciągłego ( Sosnowiec)






Rajd

2012-06-10

W dn. 07-10 czerwca 2012r. odbył się 50 Jubileuszowy Rajd Hutników "Niedzica 2012" w którym uczestniczyła nasza drużyna ZZ.Hutnik z ArcelorMittal o/Sosnowiec. Informacje i relacje z rajdu na oficjalnej stronie PTTK: KLIKNIJ TUTAJ

Wyprawa rowerowa

2012-05-07

W dn. 29.04.2012- 07.05.2012 nasz kolega Waldek Malina z ArcelorMittal o/ Sosnowiec - w celu upamiętnienia faktu powstania ZZ Hutnik, zorganizował wyprawę rowerową (jednoosobową) na trasie: Sosnowiec-Lwów-Sosnowiec.
Pełna relacja z wyprawy i dokumentacja fotograficzna w dziale sport
i turystyka.



Msza Święta

2012-05-04

Odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Hutników i Ich Rodzin w parafii św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu.



2012-04-24

Sosnowiec - XVIII Sprawozdawcze, Walne Zebranie Delegatów MZZ PRC AMP S.A. - na którym podjęto uchwałę o kontynuacji Walnego Zebrania Delegatów MZZ PRC AMP S.A jako Pierwszego Wyborczego Walnego Zebrania Delegatów ZZ HUTNIK.

W załączniku prezentacje z porządkiem obrad Zebrań Delegatów.
PREZENTACJA 1
PREZENTACJA 2

2011-01-14

Podjęto uchwały (w oparciu o wyrok SN z dn. 20.09.2005r. sygn. III SZP 1/05), przez Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego ArcelorMittal Poland S.A. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej , Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Systemu Wielozmianowego i Ruchu Ciągłewgo z siedzibą w Sosnowcu i Niezależny Międzyzakładowy Związek Zawodowy "Młodzież 90" ArcelorMittal Poland S.A. z siedzibą w Świętochłowicach o utworzeniu wspólnej organizacji związkowej o nazwie: HUTNIK Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników ArcelorMittal Poland S.A.